Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deklaracja dostępności

Wstęp Deklaracji

Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomyślu nad Sanem zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem.

Data publikacji strony internetowej: 2016-01-04

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2016-01-04

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych
  • niektóre listy elementów nie jest odpowiednio oznaczone w kodzie
  • za małe odstępy w literach, wyrazach i liniach
  • niektóre grafiki są zdjęciami tekstów
  • linkom do załączników brakuje informacji o typie pliku
  • wyszukiwarka nie indentyfikuje pustego wyszukiwania
  • pliki pdf nie są dostępne cyfrowo

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

  • możliwość zmiany rozmiaru tekstu,
  • zmianę koloru tła i tekstu

Oświadczenie sporządzono dnia : 2021-12-10. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: ATFIDE Sp. z o.o., z siedzibą w Krośnie
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Mariusz Hajduk, adres poczty elektronicznej marianh85@interia.pl, telefon: 158454411. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich .

Dostępność architektoniczna

Pomieszczenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem mieszczą się w budynku III – kondygnacyjnym pod adresem ul. Mickiewicza 25, 37 – 455 Radomyśl nad Sanem. Ośrodek wsparcia zajmuję najniższą kondygnacje (tzw. podpiwniczenie) gdzie zlokalizowano hol z pochylnią dla wózków inwalidzkich, kotłownie, pracownie kulinarna, pracownie rękodzieła, pracownie metaloplastyki, dwa pomieszczenia sanitarne z prysznicem, pralnię dla uczestników, szatnie dla uczestników i pomieszczenia gospodarcze. Na parterze budynku do pomieszczeń Środowiskowego Domu Samopomocy należą pracownia komputerowa i węzeł sanitarny z prysznicem. Pozostałe pomieszczenia parteru zajmowane są przez biura Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Piętro budynku zajmowane  jest w całości przez ośrodek wparcia gdzie rozlokowano salę rehabilitacji i fizjoterapii, pokój wyciszenia, pokój psychologa, pracownię muzyczną, pokój administracyjny, pokój kierownika, pokój socjalny pracowników i toaletę ogólną.

Opis dostępności wejść do budynku:

Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne – po schodach znajduje się od ul. Mickiewicza. Do drzwi wejściowych prowadzi osiem stopni schodowych. Nawierzchnia schodów pokryta jest wycieraczkami antypoślizgowymi. Schody wyposażone są w poręcze umożliwiające lewo- i prawostronne użytkowanie. Dodatkowo zastosowano balustradę pośrednią z uwagi na szerokość biegu schodów większą niż 4 m. Drzwi wejściowe nie są automatycznie otwierane, częściowo przeszklone.

Wejście drugie znajduje się za budynkiem od strony parkingu wewnętrznego. Do drzwi, które usytuowane są na poziomie gruntu prowadzi niskie nachylenie , które umożliwia wjechanie do budynku  Drzwi nie są automatycznie otwierane, częściowo przeszklone. Po przekroczeniu wejścia wchodzi się do obszernego holu gdzie znajdują się schody  a także pochylnia, która umożliwia osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim samodzielny wjazd do ośrodka.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind

Placówka posiada szerokie korytarze, które pozwalają na manewrowanie wózkiem inwalidzkim. Szerokie drzwi umożliwiają swobodny dostęp do pracowni terapeutycznych i toalet. Pomieszczenia sanitarne przystosowane są osób niepełnosprawnych. Na wszystkich kondygnacjach nie ma różnic w poziomach posadzki, nie ma progów. W budynku zainstalowano windę, którą można dostać się na każdy poziom budynku. Winda dostosowana jest do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada oznaczenia w alfabecie Braill’a, nie ma naprowadzania dźwiękowego. Posiada niezbędne atesty, jest na bieżąco konserwowana i sprawdzana. Punkt informacyjny znajduje się w części administracyjnej budynku tj. na piętrze pokój nr 7 – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy.

Opis dostosowań np. pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych

W holu na najniższej kondygnacji budynku znajduje się pochylnia umożliwiająca osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku samodzielny wjazd do ośrodka. ŚDS nie ma pętli indukcyjnej wspomagającej komunikowanie się, brak systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące.

Aplikacje mobilne

Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomyślu nad Sanem prowadzi następujące aplikacje mobilne:

  • Aplikacja BLISKO

Aplikacja BLISKO jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Wyjątek stanowią wyłączenia wymienione poniżej.

Niedostępne elementy i treści:

  • Grafiki publikowane w aplikacji nie zawierają alternatywnej treści. Obecnie twórca aplikacji pracuje nad umożliwieniem dodawania alternatywnej treści do nowo dodawanych załączników. Przewidywany czas, od którego załączniki graficzne będą zawierać alternatywną treść, to 31 grudnia 2021 r.
  • Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 czerwca 2021 r. mogą nie być dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
  • Mapy w aplikacji nie są dostępne cyfrowo

​Twórca aplikacji korzysta  z zewnętrznej biblioteki Mapbox, która nie deklaruje dostępności cyfrowej swoich map. Obecnie na rynku nie ma alternatywnego rozwiązania, które deklarowałoby dostępność cyfrową map. Zgodnie z tym, zapewnienie dostępności funkcji map oznacza bardzo wysokie koszty, które twórca aplikacji ocenił jako „nadmierne obciążenie” opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny